İstanbul’da sportif langırta

gönül verenlerin tek adresi.

   Bizim  için profesyonel langırtın ilk adımları 2017 Ocak ayında antrenman amacıyla satın alınan ITSF onaylı "Roberto Sport Kombat" model masa ile atılmıştır.

   

   Kadıköy Langırt Kulübü'nün temelleri, Şubat ayında bu spora ilgi duyan arkadaşlarla başlattığımız langırt buluşmaları oluşturmuştur. Daha sonra 4,5 metrekare bir alanda yapılan ilk turnuva ile Kadıköy'den bir langırt topluluğu doğmuştur.

   2017 Şubat ayında ilk turnuvasını gerçekleştirdikten sonra geriye kalan en önemli şey yeni dostluklar ve ortak devam edecek bir spor hayatı oldu. 

   Haftanın en az 3 günü buluşan ekip, antrenman yapabiliyor, turnuvalar düzenliyor ve bu etkinliklere her hafta eklenen yeni oyuncularla langırtın sportif yönüne daha da yakınlaşıyorlardı.

   

                                                                                      Bir süre sonra bu 4,5 metrekare olan alan, Kadıköy langırt oyuncularına yetmemeye başlamıştı ve masa sayısı da yetersiz kalmıştı. Kadıköy'de bulunan ve farklı bir masaya sahip olan "Pub Station" adında bir sport pub ile güçlerini birleştiren Kadıköy Langırt Kulübü, "Roberto Sport" ve "Garlando" olmak üzere iki farklı masaya sahip olarak bir sezon boyunca etkinliklerine devam etti. Daha sonra yaşanan aksilikler yüzünden kulüp, etkinliklerine bir yıl ara vermek zorunda kaldı. 

   

 

   2018 ortalarında "Deer Pies" adlı cafede kulüp tekrar hayat bulmuştu fakat verilen ara yüzünden eski günlerdeki gibi aktif bir topluluk oluşmamıştı. Tüm sezonu etkinliksiz geçiren kulüp, o yıl 10 oyuncuyla yeni bir proje oluşturarak 9 ay düren bir deneme sezonu olan "İstanbul Langırt Ligi"ni başlattı ve langırt hayatımıza yeni renkler katarak İstanbul langırtının tekrar canlanmasına sebep oldu.

   Etkinliklerimize devam ettiğimiz mekanın kapanmasıyla birlikte adres değiştirerek ingilizce konuşma kulübü olan "Meet 2 Talk" adlı cafede faaliyetlerimize devam ettik, fakat yeni adresimizin de kullanım alanı ufak olduğundan dolayı turnuva etkinliklerini durdurup sadece lig etkinliklerine yoğunlaşmayı tercih ettik. 2018/2019 sezonunun kapanmasıyla birlikte Meet 2 Talk'da olan sürecimizi de tadilat nedeniyle askıya aldık.

   O dönem 2 adet "Leonhart" masa satın alındı ve zaten kullanım alanımızda tek masa dışında yer olmadığından dolayı yeni bir alana geçmek zorundaydık. 

   Arayışlarımız sonunda yine Kadıköy'de bulunan "Cafe Bahçe" adlı mekanla yollarımızı birleştirerek şimdilik bizim için yeterli olacak olan Antrenman Merkezimize sahip olduk. Daha sonra "P4P Türkiye"nin resmi turnuva masası olan "Ottoman" marka masalardan 2 adet daha kulüp bünyesine ekleyerek 5 masalı bir antrenman merkezi haline geldik. 

   2019/2020 sezonuna efsanevi bir şekilde başlayıp bol katılımcılı etkinlikler düzenleyerek tüm Türkiye'ye örnek olacak bir sportif duruş sergilemeye başladık.

 

   2020'nin ilk aylarında ismimizi değiştirerek "İstanbul Langırt Kulübü" adını kullanmaya başladık.

   Kısacası. Köy idik, Şehir olduk :)

Teşekkürler

Yasin Özbe

Mahir Yağımlı

Volkan Arman

Adnan Kaya

Mahir Yağımlı

Yasin Özbe

Mahir Yağımlı

Sinan Tok

Volkan Arman

Ekim 2019

Kasım 2019

Aralık 2019

Aralık 2019

Şubat 2020

Şubat 2020

Temmuz 2020

Temmuz 2020

Eylül 2020

Kulübe Yapılan Bağışlar

Turnuva Üçüncülük Ödülü

Turnuva Üçüncülük Ödülü

Leonhart Top (10 adet)

Kulüp T-shirt'ü (15 adet)

Turnuva Birincilik Ödülü

Turnuva İkincilik Ödülü

1. Lig Üçüncülük Ödülü

Dizüstü Bilgisayar

Leonhart Top (10 adet)

Leonhart için yapılan bağışlar

1 Kasım - Melih Yüzer: 600 ₺

1 Kasım - Kulüp Geliri: 90 ₺

9 Kasım - Kulüp Geliri: 110 ₺

15 Kasım - Kulüp Geliri: 180 ₺

Toplam: 980 ₺

   İSTANBUL               -               KADIKÖY               -               LANGIRT KULÜBÜ               -               LANGIRT LİGİ